Киргизстан відмовився використовувати війська проти протестувальників у Казахстані

314

Киргизстан відмовився використовувати війська проти протестувальників у КазахстаніАкція протесту проти відправки військовослужбовців до Казахстану в Бішкеку, 6 січня; напис на плакаті "киргизи і Казахи — брати" / фото facebook.com/urmagram.kg

Влада Киргизстану відмовилася задіяти свої війська проти протестувальників у Казахстані.

Про це повідомляє киргизька служба Радіо Свобода — Радіо Азаттик, інформує UAINFO.org з полиланням на УНІАН.

У разі схвалення з боку Жогорку Кенеша — однопалатного парламенту країни — військовослужбовці Киргизстану будуть направлені в Казахстан.

Однак, як зазначив прес-секретар президента Киргизстану Ербол Султанбаєв, військові будуть задіяні виключно для проведення миротворчої діяльності, забезпечення охорони об'єктів стратегічного значення.

"Особливо наголошуємо, що киргизстанські військовослужбовці не будуть задіяні в жодних діях з учасниками акцій в Казахстані", — сказав Султанбаєв.

Читайте також: Лукашенко відправив своїх військових до Казахстану вгамовувати протести

Зазначимо, вранці 6 січня в Бішкеку пройшла акція протесту проти скерування військовослужбовців до Казахстану.

З початку 2022-го року по всьому Казахстану почалися масові хвилювання, спровоковані зростанням цін на паливо. Старт дало місто Жанаозен, відоме подіями 2011 року, коли поліція відкрила вогонь у бік протестувальників. Спочатку мирні демонстрації з економічними вимогами поступово переросли в жорсткі протистояння з представниками влади, а соціальні питання змінилися вимогами політичних змін.

У ніч з 4 на 5 січня протест радикалізувався і призвів до сутичок, погромів магазинів і банків, захоплення і руйнування державних установ — були спалені мерія Алмати і колишня резиденція президента країни, — а також стріляниною в силовиків з відібраної під час протестів табельної зброї.

Читайте також: Россия начала переброску военного контингента в Казахстан

У відповідь на дії вулиці, президент Казахстану Токаєв відправив у відставку уряд, зняв з посади голови Ради безпеки свого попередника Нурсултана Назарбаєва (який займав беззмінно пост з 1991-го року) і пообіцяв задовольнити частину вимог активістів. Після радикалізації протестного руху Токаєв оголосив, що діятиме жорстко, ввів режим надзвичайної ситуації по всій країні, а після закликав на допомогу союзників по ОДКБ.

6 січня організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ) направила контингент в Казахстан. Передові підрозділи російських військових вже приступили до виконання завдань в цій країні.

Режим НС триватиме в країні до 19 січня.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Предыдущая статьяВ Украине разрешили бустерную дозу вакцины против COVID-19 для совершеннолетних
Следующая статьяНовые технологии Hyundai обеспечат неограниченную свободу передвижения