Інвестиція у себе: навіщо отримувати бізнес-освіту, коли все летить шкереберть

166

Інвестиція у себе: навіщо отримувати бізнес-освіту, коли все летить шкереберть

У той час як медичні спеціалісти займаються розробкою ліків для подолання наслідків пандемії, бізнес шукає відповіді, як захистити свої компанії та адаптуватися до нової реальності.

Ця кризова ситуація стимулює до підвищення підприємницької грамотності для максимізації потенційних бізнес-можливостей чи зведення бізнес-ризиків до мінімуму.

Через пандемію коронавірусу глобальна економіка зіштовхується з найбільшим спадом за століття, створюючи ще більш невизначений бізнес-ландшафт та волатильний ринок праці. McKinsey Global Survey в своєму дослідженні зазначають, що дев’ять із десяти керівників вже зіштовхуються з браком навичок або передбачають їхню нестачу протягом наступних п’яти років.

Мінімізувати невизначеність та брак управлінських навичок можна через пошук, вивчення та реалізацію практик, перевірених фактами. Одним із системних підходів до отримання вмінь і навичок є навчання на бізнесових магістратурах та MBA-програмах.

Нещодавно GMAC, асоціація провідних бізнес-шкіл, опублікувала результати дослідження готовності MBA-кандидатів розпочати навчання цього року в режимі офлайн: 84% опитаних зазначають готовність розпочати навчання вже з 2020 року. Однак, якщо навчання проходитиме в режимі онлайн, кількість позитивних відповідей суттєво знижується.

Вкладання коштів у ступінь MBA зараз може виглядати не пріоритетом, але є суттєві переваги отримання бізнес-освіти саме за нинішніх умов. Наведу три аргументи:

1. Використання кризи на свою користь: інвестиції у зв’язки та побудову середовища

Знання, отримані під час кризи, можуть стати джерелом розкриття та росту після кризи. Бізнес-освіта є носієм найновішого знання менеджменту, фінансів, управління змінами та цифровою трансформацією. Важливою є також мережа ділових контактів, яку ви розбудовуєте під час навчання.

Читайте також: МОН: Навчальний рік стартує з 1 вересня, формат буде залежати від перебігу COVID-19

Вона може бути дуже цінною для вашої подальшої кар'єри або бізнесу. Бізнес-школа є сприятливим середовищем для знайомства з потенційними партнерами або клієнтами, які якраз зараз шукають шляхи максимізації своїх майбутніх прибутків, диверсифікації потоків доходів та нові знайомства для свіжих ідей. Варто зауважити, що цікавим є і напрям пошуку партнерів, із ким можна будувати бізнес разом, інвестуючи знання, вміння, інформацію, фінанси та інші можливі ресурси.

2. Отримання універсальних навичок, прокачування «м’яких» навичок через практичні кейси у дружньому середовищі

Вміння та навички, отримані на бізнес-програмі, можна легко адаптувати під майже будь-яку майбутню діяльність чи кар'єру: критичне мислення, розвиток лідерських навичок, управління командою та розв’язання проблем інноваційними підходами. Практичні ділові навички будуть вдалим доповненням до підприємницького досвіду та наполегливої праці, незалежно від сфери зайнятості.

Дев’ять із десяти керівників вже зіштовхуються з браком навичок або передбачають їхню нестачу протягом наступних п’яти років

3. Стрибок у своїй сфері або системне вивчення чогось нового

Більшість бізнес-шкіл пропонує можливість розширення або ж поглиблення знань та навичок у профільній чи новій для себе сфері. Звісно, перш ніж стартувати програму чи обрані курси, важливо скласти список цілей та пріоритетів, і лишень тоді обирати програми та форму навчання. Системне навчання є викликом для зайнятих людей і тому постановка цілей і пріоритетів є першим кроком до мети.

На мою думку, вміннями та навичками, які потрібні лідерам майбутнього є наступні:

  • Бути лідером змін, а не просто їх менеджерами чи виконавцями
  • Знання та навички як з'єднати у логічну послідовність стратегію чи план виходу бізнесу з кризи та використання сучасних ІТ-технологій для автоматизації та цифровізації
  • Планування портфелю проектів за умов дуже обмежених ресурсів та конфліктних інтересів; вміння відмовитися від непріоритетних проектів, але між тим втримувати інвестиції у перспективні напрямки; і домовитися про це із всіма залученими стейкходерами
  • Навички продуктизації вже розроблених рішень, як бізнесових так і ІТ; масштабування та адаптація перевірених рішень та інструментів на бізнес-підрозділи компанії, чи навіть бізнеси з метою пошуку альтернативних джерел доходу

Ці та багато інших тем потребують бази, практики та командної роботи і саме бізнес-школа може стати місцем знайомства з потенційними партнерами, отримання нових підприємницьких навичок, підсиленням професійних компетенцій.

Читайте також: В Україні планують знизити поріг складання ЗНО

Українська економіка перебуває під величезним тиском. Під загрозою цілі індустрії. У дослідженні McKinsey зазначається, що близько 375 мільйонів працівників у всьому світі, ймовірно, змінять свою професію протягом десятиліття. Інвестиції в бізнес-освіту надто важливі під час кризи, а освоєні навички зможуть «виплачувати» дивіденди вже після покращення економічної ситуації.

Бізнес-лідери переймаються адаптацією своїх компаній до нових умов та як провести своїх працівників через невизначений період. І ця невизначеність підіймає важливе питання: чи зробили ви все можливе для створення нових екосистем, розвитку та адаптації себе до змінного світу?

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Предыдущая статьяБунт в СИЗО Одессы: семерых участников беспорядков оставили под стражей
Следующая статьяВеликобритания ввела персональные санкции против нескольких россиян