На Одещині підрядник та інженер присвоїли 275 тисяч бюджетних гривень, — ФОТО

17

Правоохоронці Болградщини відправили на лаву підсудних підрядника та інженера технічного нагляду за реконструкцією спортивного об’єкта, на якому вони незаконно "заробили" 275 тисяч гривень. Їм обом загрожує позбавлення волі.

Про це повідомили в пресслужбі ГУНП.

У жовтні 2021 року за результатами відкритого тендеру Криничненською сільською радою був укладений договір з директором приватного підприємства на здійснення реконструкції спортивного майданчика для мініфутболу зі штучним покриттям. На будівельні роботи з бюджету виділялися майже 2,3 мільйони гривень.

Поліцейські встановили, що підрядник, зловживаючи своїм службовим становищем, вніс завідомо недостовірні відомості до актів виконаних робіт та використаних матеріалів про реконструкцію спортивного майданчика. В офіційному документі він прозвітував про виконання повного обсягу взятих на себе зобов’язань, однак фактично їх виконав не повністю. Разом з тим, інженер іншого приватного підприємства, який за умовами договору з сільрадою здійснював технічний нагляд за реконструкцією об’єкта, у пособництві з підрядником також підписав та завірив фіктивну документацію, чим підтвердив нібито відповідність даних щодо обсягу та вартості виконаних робіт.

Відтак за рахунок зменшення площі забудованого спортивного майданчика, вартості штучної газону для улаштування покриття футбольного поля та не установленням опор освітлення і волейбольних стійок була завищена сума реконструкції на 275 тисяч гривень. А сільрадою перераховано приватному будівельному підприємству кошти на загальну суму майже 2,3 млн гривень, з яких вищевказана сума – безпідставно.

Під час досудового розслідування поліцейські зібрали достатньо доказів і висунули фігурантам обвинувачення, залежно від скоєного:

  • у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та пособництві особою, яка усуненням перешкод сприяла вчиненню кримінального правопорушення іншим співучасником щодо заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 2 ст. 191 та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України);
  • у складанні службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та пособництві особою, яка усуненням перешкод сприяла вчиненню кримінального правопорушення іншим співучасником у складанні службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 1 ст. 366 та ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 366 ККУ).

Обвинувальний акт слідчі скерували до суду. Обвинуваченим загрожує до п'яти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Джерело: 048.ua