Вода на Нептуні та Урані знаходиться в екзотичному стані Популярная механика
Вчені з Міжнародної школи перспективних досліджень (SISSA) в Трієсті (Італія) і Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі за допомогою комп'ютерного моделювання спробували вивчити "інопланетну" воду всередині Урана і Нептуна.
Як повідомляє Space.com, дослідники сподіваються, що це моделювання допоможе їм дізнатися більше про структуру цих планет, їхніх магнітних полів і вік.
Моделювання показало, що Уран і Нептун складаються в основному з води, а у Урана може бути ще і крижане ядро. "Водень і кисень, поряд з гелієм, є найпоширенішими елементами у Всесвіті. Легко прийти до висновку, що вода є основним компонентом багатьох небесних тіл", – заявили вчені.
Читайте також: NASA запустит миссию "Люси" к астероидам Юпитера
Вчені дослідили три різних стани води, в яких вона може знаходитися всередині цих планет: лід, рідина і суперіонна вода, що існуює при надзвичайно високих температурах і тисках. Але, як пояснили дослідники, вода всередині планет і на їхній поверхні сильно відрізняється від води на Землі.
"У таких екзотичних фізичних станах, ми не можемо думати про лід, як ми звикли. Навіть вода там відрізняється – більш щільна, з молекулами, диссоційованними на позитивні і негативні іони, і така, що несе електричний заряд. Суперіонна вода знаходиться десь посередині між рідким і твердим станом", – пояснили співавтори дослідження Федеріко Грасселлі і Стефано Бароні.
Читайте також: Астрономы предсказали рекордное затмение через 7 лет
Вчені припускають також, що у Урана може бути крижане ядро. Це могло б пояснити те, чому планета не відрізняється яскравістю, оскільки замерзле ядро не виділяє достатнього тепла, яке могло б досягати поверхні планети.
Вчені також виявили, що суперіонна вода на Урані і Нептуні має більшу електропровідність, ніж вода на Землі, і складає велику частину щільних внутрішніх шарів цих газових гігантів. Результати дослідження дозволять вченим надалі зрозуміти, як виникли Уран і Нептун.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube