Дуров анонсував «ненав’язливу» монетизацію Telegram. Основні функції залишаться безкоштовними, а що зміниться?

351

Дуров анонсував "ненав'язливу" монетизацію Telegram. Основні функції залишаться безкоштовними, а що зміниться?

У месенджері Telegram із 2021 року розпочнеться "ненав'язлива" монетизація. Усі поточні функції месенджера залишаться безкоштовними, але компанія обіцяє нові рекламні можливості.

Про це анонсував засновник Telegram Павло Дуров, інформує UAINFO.org з посиланням на Нromadske.ua.

Усі наявні сервіси залишаться безкоштовними, але з'являться додаткові платні функції для бізнес-команд. Дуров обіцяє, що для звичайних користувачів Telegram "залишиться безкоштовним назавжди".

Читайте також: Скандал через Telegram-бота. Хто понесе відповідальність за злив даних українців?

Компанія запропонує власну рекламну платформу для каналів, яка "забезпечить користувачам комфорт і конфіденційність". Наразі ж власники каналів показують рекламу для своїх читачів, але вона "схожа на звичайні повідомлення та нерідко нав'язлива".

Водночас усі сервіси, пов'язані з обміном повідомленнями, будуть без реклами. Дуров вважає, що "реклама в особистих і групових чатах неприйнятна, спілкування між людьми не повинно перериватися на рекламу".

Читайте також: Особисті дані майже семи тисяч українських військових попали в мережу

Також обіцяють, що монетизація Telegram буде корисна не лише власникам компанії, а й користувачам месенджера.

"Якщо популярні канали будуть монетизуватися через рекламну платформу, власники цих каналів отримають безкоштовний трафік пропорційний їхньому охопленню. Якщо, крім безкоштовних стікерів, з'являться платні з розширеними можливостями, художники цих стікерів також отримають частину доходу", ㅡ написав Дуров.

Чому Telegram потребує монетизації?

Месенджер Telegram запустили у 2013 році, наразі у нього майже 500 мільйонів активних користувачів, а через це збільшуються витрати на сервери та трафік. Підтримка компанії обходиться у сотні мільйонів доларів на рік, пише Дуров.

Він запевняє, що протягом «більшої частини історії Telegram» оплачував рахунки компанії з особистих заощаджень. Через зростання кількість користувачів, збільшаться і витрати, тому компанія обирала між варіантами: продати месенджер або почати заробляти гроші, і зупинилася на останньому.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Предыдущая статьяВ Одесской области появился необычный сквер, — ФОТО
Следующая статьяПроститься с Кернесом пришли тысячи харьковчан