Карантин б’є по гаманцях українців: чому сповільнилося зростання зарплат і коли ситуація зміниться

420

Карантин б'є по гаманцях українців: чому сповільнилося зростання зарплат і коли ситуація зміниться

Карантин вдарив по гаманцях українців: через пандемію когось звільняють, дехто отримує за ту ж роботу значно менше грошей, а динаміка росту середніх зарплат вже декілька місяців поспіль продовжує падати. Це зафіксували й економісти.

Скільки мали б отримувати українці та коли ситуація із зарплатами почне покращуватися, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1, інформує UAINFO.org.

Кількість задоволених своїми фінансами під час кризи та пандемії збільшилось на 10%, підрахували аналітики "Світового дослідження цінностей". Таку статистику економісти пояснюють тим, що суттєво змінилася структура витрат.

"На 30-40%, наприклад, впали продажі одягу і різних аксесуарів. Звісно, коли доходи зростають повільніше, а витрати впали суттєвіше, то загальна частка відповідно зросла", – наголошує економіст Григорій Кукурудза.

Читайте також: Людство відходить від зацикленості на багатстві, споживацтві й матеріальному

Натомість дані державного комітету статистики щодо середніх зарплат українців не надто втішні. За їхніми словами, до наслідків карантину додалися ще й фінансові. Через зростання курсу долара у вересні темп зростання заробітних плат у валюті суттєво сповільнилось. "Якби зараз не зниження попиту на робочу силу, то заробітня плата в гривні мала складати умовно 12,5 -13 тисяч гривень. Тобто на відсотків 5-7 вище, ніж зараз. У валюті це відповідно 430 доларів, а мало б бути хоча б 450-460", – наголошує експерт.

Читайте також: У своєму нинішньому вигляді капіталізм приречений

В останні місяці року зростати фінанси українців вже не будуть, переконують економісти. Збільшення середніх зарплат і покращення загалом економічного стану в країні прогнозують не раніше весни 2021 року.

Слід зауважити, що українці, з якими спілкувався "Сніданок", по-різному описують своє матеріальне становище під час коронакризи. Хтось відчув суттєве скорочення заробітної плати, у когось сума виплат не змінилася, а дехто навіть вийшов у "плюс".

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Предыдущая статьяСмертельное ДТП: в Одесской области перевернулся автомобиль, — ФОТО
Следующая статьяИз-за реконструкции Алексеевского сквера вносятся изменения в схему движения общественного транспорта