Рішення про виведення американських військ з Афганістану було ухвалено за Трампа. За Байдена воно так  успішно реалізується, що більше нагадує втечу – політолог 

114

Рішення про виведення американських військ з Афганістану було ухвалено за Трампа. За Байдена воно так  успішно реалізується, що більше нагадує втечу – політолог 

"Рішення про виведення американських військ з Афганістану було ухвалено ще за Трампа. За Байдена воно ось так успішно реалізується, що більше нагадує втечу. У будь-якому випадку, це загальний тренд американської політики", — про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політолог Петро Олещук, інформує UAINFO.org.

"Ізоляціонізм, відмова від "експорту демократії" та активного використання військ у реалізації зовнішньої політики. Очевидно, цей тренд має виразну двопартійну підтримку та реалізовувався би незалежно від того, хто очолюватиме США. Найголовніше — це все має підтримку в самому американському суспільстві. Рішення про виведення військ популярні, тому вони і ухвалюються.

Читайте також: Афганистан рискует стать убежищем для терроризма – The Washington Post

І я не знаю, що може змінити позицію США щодо планомірної відмови від ролі "світового поліцейського". І так, це значною мірою розв'язує руки різноманітним диктаторам, агресивним режимам, фанатикам та іншим прекрасним елементам геополітичного ландшафту Євразії.

Читайте також: США все еще могут спасти Афганистан – The Economist

Так, США продовжуватимуть дипломатичний тиск на одіозні режими, але без збройної загрози він не буде дуже ефективним. Максимум, на що можемо розраховувати ми — семінари з інклюзивності, дипломатичні похлопування по спині та красиві слова. Іноді можуть підкинути зброї та грошей. Але у "гомеопатичних обсягах". Не те, щоб для України це суттєво щось змінювало, але від примар нам треба було відмовитися давно", — констатує політолог.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Предыдущая статьяВАКС решил конфисковать у Кивы 1,2 млн гривен
Следующая статьяКиберпреступники создали сервис для проверки «грязных» биткоинов