Американська газета The New York Times оприлюднила свою версію десятки найкращих книжок, які побачили світ упродовж 2021 року, інформує UAINFO.org з посиланням на Ліга.Life.
До ТОП-10 від The New York Times увійшли такі книжки:
1. "Якими гарними ми були" (How Beautiful We Were), Імболо Мбу
Другий роман Мбу починається у 1980 році у вигаданому африканському селі Косава, куди представники американської нафтової компанії приїхали, щоб зустрітися з місцевими жителями, чиї діти помирають через екологічну катастрофу.
Читайте також: Про них говорили всі: 10 головних суконь 2021 року
"Ця байка, що розтягнулася на десятиліття про владу і корупцію, виявляється чимось набагато менш ясним, ніж знайома історія Давида і Голіафа про соціопатичну корпорацію і життя, яке вона топчить", – пише видання.
2. "Близькість" (Intimacies), Кеті Кітамура
У четвертому романі Кітамури неназваному судовому перекладачеві в Гаазі доручено повністю розчинитися в голосах та оповіданнях військових злочинців, з якими вона сама може спілкуватися; тим часом, впадаючи в бурхливу плутанину з чоловіком, чий шлюб може або не може бути остаточно зруйнований.
"Ця книга, здається, каже, що шлях, який людина проходить за життя, має найбільше значення у тому впливі, який вона чинить на інших", – йдеться в описі.
3. "Любовні пісні W.E.B. Du Bois" (The Love Songs of W.E.B. Du Bois), Оноре Фанон Джефферс
У першому романі Джефферса, відомого поета, поєднуються зворушлива сага про повноліття, расові проблеми та навіть дослідження американської історії.
Читайте також: Критики назвали 25 лучших фильмов года
"Книга створює незабутній портрет життя темношкірих, який показує, як минуле все ще відбивається сьогодні", – йдеться в описі.
4. "Ніхто не говорить про це" (No One Is Talking About This), Патрісія Локвуд
"У своєму першому романі, вона (Локвуд – ред) виділяє радості та втрати життя, розділені між мережевою взаємодією та взаємодією плоті та крові, перетворюючи дисонанс на мистецтво. В результаті вийшла книга, яка читається як вірш у прозі, одночасно піднесений, інтимний, філософський, веселий і, зрештою, глибоко зворушливий", – йдеться в описі.
5. "Коли ми перестаємо розуміти світ" (When We Cease to Understand the World), Бенджамін Лабатут
"Лабатут майстерно поєднує воєдино історії найвидатніших мислителів 20-го століття, щоб дослідити екстаз та агонію наукових відкриттів: їхні величезні вигоди для суспільства, а також величезні людські жертви", – пояснює журнал.
6. "Копенгагенська трилогія: Дитинство; Молодість; Залежність" (The Copenhagen Trilogy: Childhood; Youth; Dependency), Туве Дітлевсен
"Дітлевсен поповнила ряди робітників у 14 років, стала відомою поетесою до 20 років і після двох невдалих шлюбів виявилася одружена з лікарем-психопатом і безнадійно залежна від опіоїдів до 30 років.
Тим не менш, незважаючи на всі драматичні повороти її життя, ці книги разом демонструють приголомшливу ясність, гумор і відвертість, проливаючи світло не лише на суворі реалії світу, а й на незрозумілі пориви нашої таємної особистості", – пише видання.
7. "Як передається слово: розплата з історією рабства в Америці" (How the Word Is Passed: A Reckoning With the History of Slavery Across America), Клінт Сміт
"Межуючи інтерв'ю з туристами, гідами, активістами та місцевими істориками, яких Сміт зустрічає на шляху докладного вивчення історії і проникливих особистих роздумів, він показує дзеркало напружених відносин Америки з її минулим, фіксуючи потужну суміш добрих намірів і серйозних виправлень з навмисним незнанням та кричущим спотворення", – йдеться в описі.
8. "Невидима дитина: бідність, виживання та надія в американському місті" (Invisible Child: Poverty, Survival and Hope in an American City), Андреа Елліотт
"Книга, докладно розказана, елегантно написана і пронизана затятою любов'ю і кмітливими спостереженнями за Дасані та її матір'ю – є пекучим звітом про боротьбу однієї сім'ї з бідністю, бездомністю і залежністю в місті і країні, які не змогли вирішити ці проблеми ефективно чи зі співчуттям", – описує видання.
9. "У День Свободи" (On Juneteenth), Аннетт Гордон-Рід
Авторка була першою темношкірою дитиною, яка інтегрувалася до школи на сході Техасу. Досліджуючи расові та соціальні проблеми рідного штату, Гордон-Рід просить читачів детальніше поглянути на історію та її сюрпризи.
"Ця книга поєднує історію і мемуари в невеликий том проникливий, зворушливий і сміливий. Досліджуючи расові та соціальні складнощі Техасу, її рідного штату, Гордон-Рід просить читачів відійти від поточних спекотних суперечок і детальніше поглянути на історію та сюрпризи, які вона може піднести. Така перспектива дається їй легко, тому що вона була частиною історії – першою темношкірою дитиною, що інтегрувалася до школи Східного Техасу", – йдеться в описі.
10. "Червона комета: коротке життя та яскраве мистецтво Сильвії Плат" (Red Comet: The Short Life and Blazing Art of Sylvia Plath), Хізер Кларк
Смілива та яскрава біографія поетеси Сильвії Плат, яка вкоротила собі віку в 30 років.
"Кларк наважується розпочати нову біографію Плат (американська феміністська поетеса і письменниця, – ред), чиє життя і смерть внаслідок самогубства у віці 30 років у 1963 році були ретельно вивчені дослідниками. Проте цей ретельно опрацьований і несподівано захоплюючий портрет обсягом понад 1 000 сторінок є монументальним досягненням", – йдетсья в описі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube