Частина медиків вже звільнилася.
У місті Вараш Рівненської області протестували понад півтори сотні медиків, які борються з коронавірусом, через невиплату зарплат та недофінансування лікарні. Частина медперсоналу вже звільнилася, інші готові писати заяви власним коштом, а хтось навіть голодувати.
Лікарня, яку раніше фінансувала держава і частково місто, тепер має стати комунальним підприємством. Тож поки перехідний період, медзаклад лишився без матеріальної підтримки.
"Людям видали аванс зменшений, по дві тисячі лікарям і по тисячі молодшому персоналу. Надалі грошей зовсім немає", – каже голова профспілки, лікар-хірург Віталій Тараканець.
Завідувачка лабораторії нарікає, що через невиплату зарплат довелося обмежити своє харчування, а старша медсестра інфекційного відділення зауважує, що через це навіть чимало співробітників звільнилися.
"Не тільки, що фінансування немає. Із засобами індивідуального захисту у нас теж проблеми", – каже Віталій Тараканець.
Нині ж медики просять виділити гроші з міського бюджету. Кажуть, раніше зверталися навіть і до керівництва області, профільного міністерства, але це не дало жодного результату. Влада переконує, що не мають фінансів, щоб виділити їх із бюджету.
"Наразі виділити субвенцію немає можливості, тому що вона використана і розподілена", – зазначає керівник управління охорони здоров'я Рівненської області Олег Вівсяник.
Читайте також: Во Львове пьяные неадекваты напали на медиков "скорой"
На місяць лікарні треба понад 5 мільйонів гривень. У квітні та травні їх виділило місто. А потім гроші закінчились, від держави до закладу фінансова допомога не дійшла.
"Із держави була виділена субвенція. А куди ці кошти виділені (пішли – ред.) невідомо Зараз в сесійній залі вирішується доля", – каже керівник лікарні Олександр Коцюбинський.
Читайте також: Деньги, пациенты и судьба медреформы: о чем молчит Степанов
Тим часом, під час голосування місцевих депутатів за розподіл бюджету, зокрема, і на медиків, мер свого підпису не поставив.
"Із міського бюджету заборонено фінансувати, якщо немає рядка в бюджетному кодексі. Мій підпис, а це мільйони, я потім можу потрапити під кримінальну справу", – зазначає міський голова Вараша Сергій Анощенко.
Наразі медики хочуть писати заяви власним коштом щонайменше на два тижні. Деякі навіть налаштовані розпочати голодування на знак протесту.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube