Згідно з новим дослідженням, коронавірус може залишатися живим на шкірі охолодженого лосося до 8 днів. Цього достатньо для транспортування риби між континентами.
На початку епідемії COVID-19 китайська влада припускала, що джерелом коронавірусу може бути лосось, через що припинили постачання цього продукту з інших країн.
Пізніше вчені з’ясували, що новий вірус SARS-CoV-2 може зберігатися на деяких поверхнях протягом кількох днів, але представники ВООЗ спростували можливість передачі вірусу через їжу.
Читайте також: Нова напасть. Медики повідомили про небезпечний синдром у дітей, які перенесли COVID-19
Згідно з новим дослідженням вчених з Південно-Китайського сільськогосподарського університету і Академії сільськогосподарських наук у Гуандуні, коронавірус все ж може зберігатися на поверхні одного з морепродуктів — лосося.
Автори роботи заявляють, що вірус не заражає саму рибу, і її вживання не є небезпечним. Але, вчені припускають, що існує теоретичний ризик передачі COVID-19 на поверхні цієї риби: дослідження підтверджує, що коронавірус може виживати на шкірі лосося до 8 днів при температурі 4 градуси Цельсія.
Саме при такій температурі рибу транспортують від постачальника до замовників.
«Риба з SARS-CoV-2 з однієї країни може бути легко перевезена в іншу країну протягом одного тижня, що є одним з джерел міжнародної передачі… Рибу зазвичай продають у приміщеннях, температура яких набагато нижче кімнатної. Це означає, що вірус, прикріплений до шкіри риби, яка продається на ринках морепродуктів, може вижити протягом тривалого часу», — пишуть дослідники.
Читайте також: Тим, хто носить маску на підборідді, показали, якими вони мали би бути. ФОТО
Якщо дані дослідження підтвердяться, найефективнішим способом захисту від передачі COVID-19 у такій формі буде часте миття рук, підтримка особистої гігієни і ретельна обробка їжі перед вживанням.
Дослідження поки не пройшло рецензування, але у разі його підтвердження в різних країнах можуть ввести додаткові заходи захисту для людей, який працюють з лососем та іншими видами риб.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube