Від сьогодні в Україні почав діяти збір за виліт пасажирів: скільки доведеться платити

449

Від сьогодні в Україні почав діяти збір за виліт пасажирів: скільки доведеться платити

Від сьогодні в Україні почали брати збір за виліт пасажирів. Відповідний Закон набув чинності.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Зазначений Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму стягнення державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, що відправляється або прибуває в аеропорт України" був опублікований 6 серпня у виданні "Голос України" . Він набув чинності з дня, наступного за днем ​​оприлюднення, тобто 7 серпня 2020 р.

Читайте також: Від Польщі до Аляски: як українці під час пандемії їдуть на заробітки

Документ визначає на законодавчому рівні особливості стягнення державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України. Закон передбачає:

– закріплення в термінологічному апараті (стаття 1 Повітряного кодексу України) поняття "державне мито з суб'єкта авіаційної діяльності";

– доповнення Повітряного кодексу статтею 121, яка визначає особливості стягнення держмита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, відправленого або який прибув до аеропорту України;

– відповідальність за порушення порядку або термінів сплати державних зборів для суб'єктів авіаційної діяльності, визначених цим кодексом.

Закон встановлює ставку державного авіаційного збору за кожного пасажира, який літатиме в межах України, в розмірі 0,5 долара, на міжнародних рейсах – 2 долари.

За кожну тонну вантажу в межах України – 2,5 долара, а в разі здійснення міжнародних перевезень з/в Україну – 10 доларів.

Читайте також: Військовий збір: до чого приведуть ініціативи нардепів щодо його скасування?

Збір при цьому не стягуватиметься в разі перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав; перевезення гуманітарної допомоги з/в Україну відповідно до актів Кабінету міністрів; а також у разі польотів, пов'язаних із забезпеченням проведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (зокрема перевезень тіла (останків, праху) померлого).

Також звільняються від збору в разі перевезень пасажирів, що належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів відповідно до закону; при перевезенні дітей віком до двох років; при перевезенні транзитних пасажирів; пасажирів із сервісними квитками і в разі перевезення менше 10 пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Предыдущая статьяОдесская теннисистка уверенно выходит в четвертьфинал турнира в Палермо
Следующая статьяБывший король Испании уехал из страны в Абу-Даби