В’ятрович: Шкода від такого кроку МОН очевидна, користі – жодної

391

Міністерство освіти і науки скасувало обов’язкове комплексне ЗНО з української мови й літератури

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Володимир В'ятрович, повідомляє UAINFO.org.

Відколи в Україні запроваджено зовнішнє незалежне оцінювання, завжди, за будь-яких змін влади, тестування з української мови й літератури було обов’язковим для вступу до будь-якого вишу.

Читайте також: Мовний омбудсман наполягає на збереженні комплексного ЗНО з української мови та літератури

Але тепер МОН вирішив, що література – важлива лише для гуманітаріїв. Тож складати тест із мови й літератури 2021 року будуть лише ті, хто вступає на гуманітарні й соціальні спеціальності. Решта – лише тест із української мови.

Причому перед затвердженням наказу про правила прийому до вишів на 2021 рік МОН бурхливо імітувало громадське обговорення цього документу. Під час якого Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, Львівський національний університет, Острозька академія, Київський університет імені Грінченка, українські вчені, мовознавці, діячі культури, громадські організації закликали зберегти комплексне ЗНО з мови й літератури.

У зверненні депутатів із різних фракцій, яке я надіслав в. о. міністра освіти Шкарлетові, ми закликали "в інтересах збереження та підвищення освітнього й культурного рівня випускників шкіл, захисту національної безпеки України внести необхідні зміни до проєкту наказу МОН і забезпечити збереження комплексного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури для вступу на всі спеціальності".

Читайте також: Нова школа по-зеленськи: монатіків і дорофєєвих дорівняли до Шевченка й Лесі Українки. ФОТОФАКТ

Днями у відповідь на це звернення отримав розлогу відписку ні про що, а тепер ось МОН видав наказ, проігнорувавши всі поправки щодо ЗНО з мови й літератури. Шкода від такого кроку очевидна. Користі – жодної.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube