Цього року зима схожа на одне тривале міжсезоння, але для людей, чия шкіра зазвичай потерпає від морозів, це – удача. Проте, перехід із зими у весну повинен супроводжуватися деякими змінами в режимі догляду за шкірою, пише косметологиня Тетяна Шалагина у блозі для НВ Style.
Найважливіше з них стосується захисту від сонця: як тільки УФ-індекс зросте до значення 3, починайте на постійній основі використовувати сонцезахисний засіб. УФ-індекс – це показник, що характеризує рівень ультрафіолетового випромінювання, умовна величина, яка відображає, наскільки агресивне сонце. Він змінюється впродовж дня і залежить від сезону, але не завжди пов'язаний з погодою. Часто навіть при похмурому небі УФ-індекс може бути досить високим. Значення індексу можна подивитися в прогнозі погоди на будь-якому смартфоні, також є спеціальні програми. ВООЗ рекомендує захищатися від сонця, починаючи зі значення індексу 3.
За моїми спостереженнями, в Києві вже з кінця лютого варто користуватися сонцезахисними засобами SPF30 на щоденній основі. Але оскільки УФ-фільтри – не такі нешкідливі інгредієнти, як хотілося б, я рекомендую обирати засоби з деякими обмеженнями. Якщо це фізичні фільтри, то найкраще брати з мікронізованими оксидом цинку (INCI: Zinc Oxide) і діоксидом титану (INCI: Titanium dioxide) (не плутайте з нано-розміром). Якщо ми говоримо про хімічні фільтри, то варто уникати Oxybenzone (INCI: Benzophenone – 3) і Аvobenzone (INCI: Butyl Methoxydibenzoylmethane). При цьому, якщо ви схильні до пігментації, яка вас не влаштовує, краще обрати сонцезахисний засіб з обома видами фільтрів.
Читайте також: Як пити каву з користю для здоров’я
Якщо ви носите тональні основи з SPF і використовуєте щільне покриття, до середини квітня цього може бути достатньо. У другій половині весни я настійно рекомендую перейти на окремий продукт з SPF30, а для тих хто схильний до пігментації – SPF50.
Чому ще так важливо заздалегідь почати користуватися захистом від ультрафіолету? Я знаю чимало історій, коли не повіривши в активність, здавалося б, ніжного весняного сонця, жінки обпікалися на сонці, а опік для шкіри – це вже серйозна травма, яка може мати як близькі, так і віддалені наслідки. Часто пігментація, що взялася нізвідки – це як раз реакція на подібну весняну легковажність, що проявилася через тривалий час. Кожен сонячний опік додає шкірі кілька років, тому до захисту потрібно ставитися серйозно. Найпростіший вихід – не думаючи ані про погоду, ані про плани на день, щоранку, починаючи з перших чисел березня, користуватися сонцезахисним кремом.
Також варто звернути увагу на те, що навесні з приходом тепла може підвищитися жирність шкіри, і у тих, хто схильний до акне, можуть посилитися висипання. У такому випадку варто перейти на більш легкі текстури і почати користуватися препаратами для корекції себопродукціі та пригнічення запалення. Тим, хто вже багато випробував від акне, раджу звернути увагу на такий новий інгредієнт, як бакучіол.
Тим, хто схильний до пігментації, необхідно посилити пригнічення вироблення пігменту. Тут підійдуть ніацинамід, вітамін С, екстракт лакриці, мучниці, грибів шиітаке. Такі препарати повинні бути в догляді постійно, а особливо, якщо ви витратилися взимку на депігментуючі заходи, такі як пілінги або лазер.
Читайте також: Як вітамін D покращує настрій та зміцнює імунітет – блог дієтологині
Тим, хто має суху шкіру має стати легше – тепер можна спробувати відійти від щільних текстур, якщо, звичайно, є таке бажання. Якщо взимку ви любите застосовувати препарати з демонізованою мінеральною олією, в середині весни саме час зробити перерву до осені. Я зовсім не проти мінеральної олії, але якщо у вас немає постійного дерматозу, цілий рік краще її не використовувати. Крім того, ринок зараз пропонує безліч більш сучасних і споріднених до шкіри інгредієнтів.
Також не рекомендую без нагальної потреби і без нагляду косметолога додавати в догляд ретиноїди, оскільки в перший час вони підвищують чутливість шкіри до сонця. Якщо ви досвідчений користувач цього розповсюдженого анти-ейдж інгредієнта – застосування можна не переривати, якщо ж ви новачок – потерпіть до осені.
Ну і загальна порада: завжди і в будь-яку пору року піклуватися про свій мікробіом, хороший стан якого є запорукою здоров'я шкіри. Надмірне використання жорстких очищувальних засобів, кислот, важкого макіяжу, надлишкового опромінення шкодить йому. М'яке очищення, зволоження шкіри, використання препаратів з пребіотиками (Bioecolia, різноманітні лізати і фільтрати бактерій) підтримує і захищає шкіру та її здоров'я.
Отже, резюмуючи сказане: найважливіше з приходом весни подбати про захист від сонця. Бажаю всім краси і швидкого настання справжнього тепла.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube