Підприємець Хідетоші Мацукава з японського туристичного міста Нара розробив альтернативу пластиковим пакетам, які можна їсти. Так чоловік хоче врятувати місцевих оленів, частина з яких з’їдає пластикові пакети, що лежать на вулицях, і помирає.
Про це Мацукава розповів CNN, інформує UAINFO.org.
Підприємець дізнався про оленя, який випадково з’їв пластикову торбу, знайдену ним у парку, і після цього помер. Це стало причиною смерті щонайменше дев’ятьох тварин у Нарі — для неї олені є символом.
Гостей та жителів міста закликають не смітити пластиковими пакетами, бо місцеві олені часто помилково приймають їх за їжу. Але Мацукава вирішив розв’язати проблему в інший спосіб — і спільно з місцевим виробником паперу створили «їстівний» папір для пакетів.
Читайте також: В США создали уникального робота-дельфина стоимостью в несколько миллионов долларов
Новий вид паперу із японської перекладається як «оленячий папір». У його основі — картон для упаковок молока і рисові висівки. Як показали випробування, люди цілком безпечно можуть їсти пакети з такого паперу. А отже, каже Мацукава, й олені теж.
Бізнесмен профінансував виготовлення п’яти тисяч «їстівних» пакетів і продав їх місцевому храму й банкам у межах пілотного проєкту. У майбутньому Мацукава сподівається замінити всі пластикові пакети в місті на свої.
«Новини про смерть оленів від пластикових пакетів створюють негативний імідж — наче парк є для них кладовищем. Паперові пакети можуть захистити не лише тварин, а й імідж Нари», — вважає він.
Читайте также: Исследование: Рык льва индивидуален, как отпечатки пальцев человека
Нара є давнім туристичним центром Японії, а історична частина міста включена до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Місто розташоване за менш ніж годину їзди від столиці Токіо.
Біля монастирів і храмів Нари постійно гуляють багато оленів, які вважаються «посланцями богів». Вони не лякаються людей, а навпаки, підходять до них, просячи харчів. Тому тварини стали символом міста.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube