Українці, які засновували сервіс перевірки правопису Grammarly, стали мільярдерами

88

Після того, як сервіс Grammarly, створений вихідцями з України, залучив $200 млн інвестицій, що стало найбільшим раундом фінансування в історії компанії, та з урахуванням попередніх раундів ($110 млн у 2017 році та $90 млн у 2019-му) її оцінка зросла до $13 млрд.

Це вивело компанію у статус не просто «однорогів», а «декакорнів» (від англійського unicorn – «єдиноріг» та латинського deca – «десять»), тобто компаній, оцінка яких перевищує $10 млрд.

Після рекордного для компанії інвестиційного раунду двоє її засновників, Максим Литвин та Олексій Шевченко стали доларовими мільярдерами ― за оцінкою Forbes, статки кожного з них тепер становлять $4 млрд.

Як підрахував Forbes, Литвину та Шевченку зараз належить по 35% Grammarly, близько 22 % належить інвесторам. Як повідомив українському Forbes представник компанії, у третього засновника, розробника Дмитра Лідера – 1%.

Штаб-квартира компанії Grammarly знаходиться в Кремнієвій долині, а відділення є в Нью-Йорку, Ванкувері та Києві – в українському офісі працюють 270 співробітників, загалом же в проекті задіяно 760 співробітників.

Сервісом перевірки англійського правопису користуються зараз, за даними компанії, 30 млн людей щодня, серед корпоративних клієнтів – Zoom, Cisco та Dell.

Принцип роботи Grammarly полягає у пошуку граматичних та стилістичних помилок в англомовних текстах за допомогою штучного інтелекту. Помилки користувачів він виявляє у режимі реального часу, рекомендує виправлення, пояснює та радить, як не допустити їх у майбутньому. Спочатку сервіс був призначений для студентів, але зараз аудиторія Grammarly набагато ширша – його включають до списків найкорисніших інструментів для підприємців, фрілансерів, сценаристів та ін.

Щоб користуватися Grammarly, потрібно встановити розширення, яке доступне як веб-редактор, програму для Windows і Mac, розширення для Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, програму для iPad, мобільну клавіатуру для iOS і Android, надбудову для Microsoft Office.

Компанія працює за моделлю фріміум – базова версія сервісу безкоштовна, а платним підписникам доступні додаткові послуги, такі як перевірка стилю – щоб ваш лист не здався одержувачеві надто легковажним або, навпаки, надто формальним.

За даними компанії DataIntelo, у 2018 році обсяг ринку перевірки текстів оцінювався у $1,2 млрд, а до 2028-го він зросте на 28%.

Сервіси D&B та Owler оцінюють річний виторг Grammarly в діапазоні $60-70 млн. Сама компанія фінансових показників не розкриває.

Преміум-підписка коштує від $12 до $30 на місяць для фізичних осіб та $12,50 на місяць за користувача для юридичних.

Нагадаємо, Grammarly досягла оцінки в $13 млрд після нового інвестиційного раунду.

Источник: mind.ua

Предыдущая статьяВо Франции обнаружили новый штамм коронавируса
Следующая статьяВ Одесской области нетрезвый водитель насмерть сбил 19-летнего парня